16 października 2018
Ogłoszenie parafialne - 14.10.2018 PDF Drukuj Email

ogłoszenia ks.KK28. Niedziela Zwykła - 14 października 2018

 

 

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa ”. Zbiórką do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

Dzisiaj również przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – polecamy modlitwie wszystkich Nauczycieli życząc im Bożej opieki w dziele kształtowania młodego pokolenia i w życiu osobistym

Wszystkich nauczycieli i pracowników SP nr 6 w Chrzanowie oraz nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii i emerytowanych nauczycieli zapraszamy do wspólnego świętowania przy stole na plebanii o g. 18.30

2. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 17

3. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła

Wtorek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Środa:   św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Czwartek: święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia Lekarzom i Pracownikom służby zdrowia życzymy obfitości Bożych darów w ich trosce o ludzi chorych i w życiu osobistym                            

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia będzie połączone z nabożeństwem różańcowym

W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskie w naszym kościele o g. 17 wystąpią uczniowie SP nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie z programem „Wolność jest nam dana ale i zadana”. Program związany jest ze zbliżającym się liturgicznym wspomnieniem Patrona naszej Szkoły

4. Na wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii w ciągu tygodnia a S. Teresa w zakrystii przed Nabożeństwem Różańcowym i po Mszach Świętych

5. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami i dziadkami do udziału w IV Chrzanowskim Korowodzie Świętych Holy Wins – Święty Zwycięża, w niedzielę 28 października. Rozpoczniemy w kościele Matki Bożej Różańcowej o g. 16.40 programem słowno-muzycznym i Mszą Świętą o g. 17. Następnie przejdziemy do naszego kościoła niosąc relikwie. Zachęcamy do zapoznania się z życiorysami i do przebrania się za świętych i błogosławionych Polaków wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II oraz do odważnego przejścia w korowodzie ulicami Chrzanowa. Przynieście lampiony, latarki, aby rozjaśnić Chrzanów odwagą świętości

6. Dla dzieci i młodzieży prowadzone są w salce na plebanii w soboty o g. 9 zajęcia z nauki gry na gitarze – zapraszamy

7. Przez dwie kolejne niedziele będziemy gościć w naszym kościele księży. Za tydzień kazania wygłosi ks. Sławomir Sułowski, kapłan pochodzący z Krakowa a pracujący od kilkunastu lat w Czechach, obecnie w parafii Sumperk. Składka na tacę za tydzień będzie formą pomocy dla parafii ks. Sławomira. Z kolei za dwa tygodnie kazania wygłosi ks. Stanisław Rapacz, proboszcz parafii w Gorzowie koło Oświęcimia. Nasza Parafia została wyznaczone przez Metropolitę jako parafia patronacka pomagająca w budowie Kościoła w Gorzowie. Składka na tacę za dwa tygodnie będzie przeznaczona na ten cel

8. Polecamy prasę katolicką. „Gość Niedzielny”, „Źródło” oraz „ChiT” (Chrystus i Ty) poświęcone są niemal w całości osobie św. Jana Pawła II w 40 rocznice wyboru na Stolicę Piotrową w Rzymie

Do nabycia w cenie 6zł kalendarz na 2019 „Pod skrzydłami Aniołów” wydany przez „Gościa Niedzielnego”

 

do pobrania: formularz zgody rodzica na wyjazd

 

 

Poprawiony: sobota, 13 października 2018 22:03
 
foto019.jpg
Liturgia

Niedziela i święta:
6:45, 8:00, 9:30,
11:00, 12:30, 17:30

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Liturgia Słowa na dziś

Intencje mszalne

Najbliższe intencje
wtorek - 16 Paź g.07:00
+ Edward Wanat – 5r. śmierci
wtorek - 16 Paź g.18:00
+ Stanisława Bębenek – 3r. śmierci
środa - 17 Paź g.07:00
+ Kazimierz Langer
środa - 17 Paź g.18:00
o błog. Boże, opiekę Matki Bożej, zdrowie dla członkiń Róży im. św. O. Pio
czwartek - 18 Paź g.07:00
+ Zofia Henryka Kasperek – od szwagierki Stanisławy z rodziną
czwartek - 18 Paź g.18:00
+ Marianna Jochymczyk – od wnuczki Agnieszki z Grzegorzem
piątek - 19 Paź g.07:00
+ Stefania Zając – od Krystyny i Tadeusza
piątek - 19 Paź g.18:00
+ Anna Graboń – od Haliny
Aktualnie On-line
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości